Będzie ZMIANA trasy Marszu Niepodległości?! Bąkiewicz: „Odbędzie się bez względu na środki represji!”

Tegoroczny Marsz Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. Do wydarzenia zostało już tylko kilka dni, a tymczasem władze Warszawy nie ustają w walce o to, by przemarsz się nie odbył. Jak poinformował w niedzielę prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, Marsz „odbędzie się bez względu na użyte kruczki prawne”.

Od wielu dni toczy się walka m.in. władz Warszawy z Marszem Niepodległości. Sytuacja jest analogiczna do tej sprzed roku. Prezes Stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz, zapewnił w niedzielę iż ten z całą pewnością się odbędzie.

– Jak już wielokrotnie w ostatnich dniach zapewniałem, Marsz Niepodległości odbędzie się bez względu na to, jakich kruczków prawnych i środków represji użyją przeciw nam wrogowie polskiego patriotyzmu – napisał Bąkiewicz w oficjalnym komunikacie. Wspomniał, że „nadal szukamy legalnych rozwiązań i do nich będziemy dążyć”.

– Jednym z nich jest zmiana trasy. Możemy jednak spodziewać się, że nawet legalne zgromadzenie urzędnicy miejscy nasłani przez pana Rafała Trzaskowskiego rozwiążą pod pierwszym lepszym pretekstem. Dlatego rozważamy też tryb spontaniczny w sytuacji, kiedy nie będzie możliwości innego rozwiązania – napisał. Dodał, że dzięki inicjatywie Prokuratury Krajowej „pojawiła się szansa na powrót do normalnych standardów organizacji Marszu”.

– Po kilkunastu dniach zamieszania, Prokuratura Krajowa zdecydowała się stanąć po stronie sprawiedliwości – stwierdził Bąkiewicz.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wniósł bowiem w piątek do Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie. To on właśnie podtrzymał zakaz rejestracji Marszu Niepodległości, jako zgromadzenia cyklicznego. Prokurator Generalny wniósł w tym samym czasie o wstrzymanie decyzji Sądu Apelacyjnego, aż do momentu rozpatrzenia sprawy.

– Ufam, że podobnie staną na wysokości zadania sędziowie Sądu Najwyższego i zgodnie z literą prawa odrzucą skandaliczne i motywowane politycznie decyzje Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego – oświadczył Bąkiewicz, apelując do Sądu Najwyższego o rozstrzygnięcie sprawy w „dobrze rozumianym interesie społecznym”.

– Tysiące Polaków, którzy od lat 11 listopada uczestniczą w największym wydarzeniu patriotycznym w Polsce, oczekują że status imprezy cyklicznej zostanie im niezwłocznie przywrócony. Chcemy w Narodowe Święto Niepodległości wyrazić naszą narodową dumę ze świadomością, że władza sądownicza robi to, do czego została powołana: służy Polakom, zapewniając im sprawiedliwość – napisał.

Zobacz także:

08-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)