Zbiórka na remont busa OSP Nagórzany! Pomóżmy!

–  Przekonani o sile i mocy Internetu, wielkości serc Darczyńców, druhowie z OSP Nagórzny zwracają się z ogromną i serdeczną prośbą o pomoc finansową dla naszej jednostki – piszą strażacy. Celem jest pozyskanie środków na zakup i wymianę silnika do wozu bojowego, który posiadają strażacy.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

– Dzięki zaangażowaniu i pomocy Wójta Gminy Bukowsko otrzymaliśmy samochód osobowy – bus marki Renault Trafic pozyskany jako mienie zbędne z IPN oddział w Katowicach. Niestety w pojeździe tym uszkodzony jest silnik, którego remont z uwagi na skalę uszkodzeń jest zupełnie nie opłacalny. Stosunkowo nieduży wiek pojazdu powoduje, że zakup właściwego używanego silnika (spełniającego normę EURO5) wiąże się z wydatkiem kwoty co najmniej 9 000 – 10 000 zł. Do tego dochodzą niewątpliwie koszty wymiany części osprzętu oraz koszty montażu – piszą strażacy z OSP Nagórzany.

Zbiórka trwać będzie do końca lutego. Celem jest uzbieranie kwoty 12 000 złotych. Aktualnie stan konta to 1 510 złotych.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Posiadane przez OSP Nagórzany środki własne, muszą zostać wydatkowane na inne cele.

– W ubiegłym roku nasza remiza podczas ulewnych deszczy została dwukrotnie zalana. Część skutków podtopienia usunęliśmy dzięki pomocy gminy i zaangażowaniu własnych środków finansowych oraz ogromu pracy którą wykonali sami strażacy. Niestety do wykonania pozostało jeszcze mnóstwo prac remontowych, nie wykluczając wymiany uszkodzonej posadzki w garażu głównym. Od 11 lat prowadzimy prace przy trwającej rozbudowie remizy angażując w to między innymi własne środki finansowe i mnóstwo wykonanej we własnym zakresie pracy – wyjaśniają druhowie. 

Inicjatorzy zbiórki mają nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców uda się zebrać odpowiednią kwotę, aby sfinalizować zakup silnika i uruchomić busa, którego można ponadto wykorzystywać do przewozu osób starszych i potrzebujących pomocy w transporcie celem szczepień przeciw Covid-19.

– Z góry dziękujemy za każdą kwotę wsparcia, sami bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zrealizować zamierzonego celu – podkreślają strażacy.

opis i zdjęcia: zrzutka.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)