WZDÓW: Pijany spowodował wypadek i uciekł z miejsca (ZDJĘCIA)

WZDÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który spowodował wypadek we Wzdowie i uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając bez pomocy rannego pasażera. Okazało się, że 43-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego karze zadecyduje sąd.

We wtorek przed godz. 19, dyżurny brzozowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło we Wzdowie. Uczestniczył w nim jeden pojazd. Skierowani we wskazane miejsce policjanci zastali uszkodzonego daewoo matiza, który znajdował się w przydrożnym rowie. Wewnątrz pojazdu, na miejscu pasażera siedział mężczyzna, któremu zespół karetki pogotowia udzielał pomocy medycznej. Kierowca pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość kierowcy daewoo. Okazał się nim 43-letni mieszaniec gminy Haczów. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Okazało się że jest pijany. Badanie na alkomacie wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Brzozów

19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)