RZESZÓW. Darmowe zdalne badanie KTG dla kobiet w ciąży w Pro-Familii

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia rozpoczął program pilotażowy. Kobiety w ciąży mogą wykonywać badanie KTG zdalnie, w domu.

pixabay-ciaza-ktg Foto: pixabay.com / grafika poglądowa

Badanie KTG pozwala monitorować czynność serca dziecka (tętno dziecka) oraz skurcze macicy. Dzięki programowi pilotażowemu, do którego przystąpił Szpital PRO-FAMILIA, kobiety w ciąży będą mogły wykonywać to badanie w domu.

Program pilotażowy potrwa dwa miesiące. Szpital Pro-Familia razem z firmą Carebits łącznie udostępni ciężarnym pacjentkom bezpłatnie 50 przenośnych aparatów KTG.

Innowacyjny system Carebits umożliwia wykonanie badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, zapewniając kliniczną jakość badania, czyli taką, jaką uzyskuje się w szpitalu lub gabinecie. Do obsługi urządzenia wystarczy aplikacja, którą można pobrać bezpłatnie na telefon. Badanie trwa co najmniej 30 minut i jest bezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

Wynik zostaje natychmiastowo zinterpretowany przez system komputerowy oraz w ciągu kilku minut autoryzowany przez położne z naszego Centrum Monitoringu Położniczego Carebits, które pracują całą dobę – 7 dni w tygodniu. W ciągu kilku minut wynik trafia do mamy za pośrednictwem aplikacji, poprzez SMS lub e-mail. W momencie, gdy dzieje się coś niepokojącego, personel medyczny od razu kontaktuje się z pacjentką i zaleca np. ponowne badania lub natychmiastowe udanie się do szpitala – wyjaśnia krok po kroku Eugeniusz Formaniuk, prezes zarządu spółki Med System, która jest autorem systemu Carebits.

Z aparatu KTG będą mogły bezpłatnie skorzystać ciężarne pacjentki, które są pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA. Pilotaż, który właśnie wystartował, zakłada że zdalnym wsparciem diagnostycznym zostanie objętych aż 100 kobiet w zaawansowanej ciąży.

Jak można zakwalifikować się do tego programu pilotażowego?

W ramach pilotażu szpital udostępni bezpłatnie na określony czas zdalne KTG 100 pacjentkom. Z projektu mogą skorzystać kobiety, które spełniają następujące warunki: – ciąża pojedyncza – ciąża powyżej 38 tygodnia – kobieta jest pod opieką poradni ginekologiczno-położniczej PRO-FAMILIA co najmniej od 16 tygodni.

UWAGA! Aby zgłosić się do udziału w pilotażu wystarczy wysłać mail na adres: zdalnektg@pro-familia.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie warunków włączenia do pilotażu.

03-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)