Rafał Piech apeluje do Adama Małysza: kampania Ostatnia Prosta „okazała się symbolem oszukania”

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech oraz lider ruchu Polska Jest Jedna odczytał i podpisał apel do Adama Małysza. Legenda polskich skoków narciarskich przyznała niedawno, iż czuje się oszukana, gdyż mimo zaszczepienia polska kadra dalej jest poddawana testom na covid.

Prezydent Rafał Piech wyraził w apelu nadzieję, iż skoczek przyłączy się do akcji żądania od Ministerstwa Zdrowia m.in. zdecydowanych kroków w celu umożliwienia Polakom leczenia infekcji spowodowanej koronawirusem.

„Pańska obecność w kampanii społecznej „Ostatnia Prosta”, choć dyktowana z pewnością chęcią wsparcia Polaków w wyjściu z pandemicznej zapaści, okazała się jednak symbolem oszukania i wykorzystania osób publicznych do kampanii preparatów medycznych, które w żaden sposób nie poradziły sobie do dziś z pandemią wirusa Covid-19” – napisano w apelu do Adama Małysza.

apel pjj małysz

„Wobec zaistniałej w Polsce sytuacji, w której miejsce leczenia postawiono preparat szczepionkowy, który ani nie chroni przez zachorowaniem, ani nie zabezpiecza przed dalszym zarażaniem innych, apelujemy jako ruch społeczny, by natychmiast zmienić w Polsce procedurę leczenia, która dzisiaj, przez pierwsze kilka dni od zarażenia, ogranicza się do teleporady i stosowania paracetamolu, doprowadzając w konsekwencji do takiego stadium choroby, które wymaga hospitalizacji lub tlenoterapii” – czytamy.

„Uważamy, że bez względu na gotowość do korzystania z preparatów szczepionkowych, każdy z Polaków powinien mieć zagwarantowane prawo dostępu do bezpośredniej diagnostyki, osłuchiwania i leczenia lekami antywirusowymi i antybiotykami, których skuteczność jest przebadana i znana od ponad 30-40 lat” – kontynuuje apel ruch Polska Jest Jedna.

„Wobec powyższego, liczymy, że mając świadomość odpowiedzialności za wcześniejsze zaangażowanie się w akcję „Ostatnia Prosta”, włączy się Pan ponownie w społeczny apel, żądając podjęcia przez Ministerstwo Zdrowia zdecydowanych kroków w kierunku podejmowania leczenie Covid-19 od pierwszych dni, prowokując tym samym do publicznej dyskusji na temat weryfikacji skuteczności dotychczasowych narzędzi walki z pandemią Covid-19” – podsumował apel prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH o przymusie szczepień dla medyków i farmaceutów

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)