Pożar budynku gospodarczego. Zwierzęta spłonęły żywcem

KLIMKÓWKA / PODKARPACIE. W piątek (8 bm.) dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przyjął zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Klimkówka (gm. Rymanów). Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki rozpoczęły akcję gaszenia mocno rozwiniętego pożaru budynku. Ogniem objęta była cała jego powierzchnia, całkowitemu spaleniu uległa konstrukcja dachu.

Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 10 zastępów straży pożarnej w tym z 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KM PSP Krosno, a także jednostki ochotniczych straży pożarnych z Klimkówki, Rymanowa – 2 zastępy, Posady Dolnej – 2 zastępy, Ladzina oraz Posady Górnej. Działania przybyłych na miejsce jednostek polegały na gaszeniu płonącego obiektu a także na zabezpieczaniu położonych w jego bezpośrednim sąsiedztwie dwóch innych budynków, w tym domu mieszkalnego.

Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z krośnieńskiej Komendy a także zastępca dowódcy JRG i zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie.

W pożarze zginęły małe zwierzęta hodowane przez właściciela posesji.

Akcja gaszenia pożaru oraz dogaszania i zabezpieczania pogorzeliska trwała do godziny 1.01 następnego dnia.

KM PSP Krosno

10-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)