PODKARPACIE. 65-latek zignorował kwarantannę i poszedł na badania

JAROSŁAW / PODKARPACIE. 65-latek objęty kwarantanną domową zgłosił się do szpitala na wcześniej zaplanowane badania. Mężczyzna przed wykonaniem badania zataił fakt, że jest objęty kwarantanną. Teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swojego zachowania. Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!

DyZGtxQXQAAAqN8_1

Foto: Podkarpacka Policja

W piątek dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednej z pracowni jarosławskiego szpitala zgłosił się na badanie mężczyzna, który obecnie ma przebywać na kwarantannie domowej.

Na miejscu policjanci ustalili, że 65-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego pomimo tego, że został objęty kwarantanna domową, przyjechał na wcześniej zaplanowane badanie. Mężczyzna świadomie zataił ten fakt podczas wypełniania wywiadu epidemiologicznego, wprowadzając w błąd personel pracowni, a tym samym narażając na zakażenie koronawirusem pracowników szpitala.

Wobec 65-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Za narażenie na zakażenie wielu osób grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, o naruszeniach informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która może nałożyć karę finansową od pięciu do 30 tysięcy złotych.

Źródło: KPP Jarosław

03-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)