Oświadczenie Kaczyńskiego: Kto kandydatem PiS na prezydenta WARSZAWY?

Oświadczenie Kaczyńskiego: Kto kandydatem PiS na prezydenta WARSZAWY?

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie kandydatury członka PiS na fotel prezydenta Warszawy. Zdradził m. in. zamiary partii względem owego stanowiska.

Zdjąwszy maseczkę, prezes Kaczyński zwrócił się do słuchających następującymi słowami:

– Szanowni Państwo, chcieliśmy poinformować Państwa, że zawarta została umowa. Umowa polityczna, umowa o współpracy. O tym, że będziemy we wspólnym klubie podtrzymywać istniejący rząd i będziemy także, choć tu przedmiotem będą szczegóły rozmów, będziemy wspólnie występowali w kolejnych wyborach. To jest umowa między Prawem i Sprawiedliwością a grupą, ruchem społecznym, organizacją OdNowa – powiedział, informując o nowym politycznym sojuszu.

– Jest to kolejny krok, jeszcze nie ostatni, który ostatecznie kończy momenty trudności w naszym obozie politycznym. Bardzo się z tego cieszymy. Te rozmowy nie zawsze były łatwe, ale tak to w polityce jest. Koniec jest dobry, wszyscy wykazali tutaj zdrowy rozsądek i chciałem za to panu ministrowi podziękować i powiedzieć że nasze programy, te elementy merytoryczne nas po prostu łączą. Chociaż odnowa ma pewną specyfikę, ale wciąż mieścicie się w naszym wielkim planie przebudowy Polski – wskazywał uprzejmie Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, „jest pewien element tego porozumienia, który państwa zainteresuje”.

– Chociaż będę mógł przedstawić go w sposób bardzo ogólny, ale to już w porozumieniu z innymi, o przyszłym kandydacie na prezydenta Warszawy. To bardzo ważna sprawa, ważna także dla odnowy i sądzę że to będzie z czasem coś, co wywrze wpływ na wydarzenia polityczne w naszym kraju – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

– Jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach, o presonaliach, ale powtarzam, że jest to bardzo ważny element tego, co żeśmy uzgodnili – podkreślił Kaczyński. Parlamentarzyści stowarzyszenia OdNowa Rzeczpospolitej Polskiej wyrazili głęboką wdzięczność prezesowi PiS. Podziękowali za „wiele godzin dobrych rozmówi o Polsce” oraz za osiągnięcie porozumienia z partią. Jak wskazano, punkty i założenia, nad którymi zgrupowania będą pracować dotyczą pięciu priorytetów: bezpieczeństwa, gospodarki, samorządności, polityki europejskiej i polityki zdrowotnej.

Zobacz także:

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)