Niedzielski zaleca: Nośmy NAMORDNIKI na cmentarzach!

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, nawołuje aby Polacy nosili tzw. namordniki na cmentarzach. Jego zdaniem, jest to kwestia „zdrowego rozsądku”.

– Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych – zaapelował Niedzielski. Aktualnie obowiązujące przepisy nie mówią o konieczności zakrywania ust i nosa na otwartych przestrzeniach. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy jedynie przestrzeni zamkniętych, np. kościołów czy sklepów.

Zdaniem ministra, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na zasłanianie ust i nosa nawet na cmentarzach. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z większą liczbą zgromadzonych.

– Pamiętajmy, że mamy epidemię; pamiętajmy, jak szybko rozprzestrzenia się wirus w mutacji Delta. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe – wskazywał Niedzielski. Podkreślił, że „nie ma nakazu noszenia maseczki zasłaniającej nos i usta na dworze, ale jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych”.

– Nie pozwólmy, by epidemia przyspieszyła jeszcze bardziej. Tam, gdzie kontakt z innymi ludźmi jest bardzo bliski, zakładajmy maseczkę. Chrońmy zdrowie, bo nie mamy nic cenniejszego w życiu – apelował minister zdrowia.

Zobacz także:

01-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)