Korwin-Mikke OSTRO o segregacji sanitarnej! „Może paszporty dla…?”

Janusz Korwin-Mikke, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji, odpowiedział kobiecie, która domagała się segregacji sanitarnej Polaków. Poseł przedstawił inną metodę podziału społeczeństwa.

Część Polaków otwarcie domaga się segregacji sanitarnej społeczeństwa, nie widząc w niej żadnego zagrożenia. Uważają oni wręcz, że podział na tych, którzy przyjęli szprycę oraz „tych drugich” jest absolutnie konieczny. Paradoksalnie, swoje wywody często tłumaczą chęcią… powrotu do normalności.

– Kiedy wprowadzimy powszechne zastosowanie paszportów sanitarnych – w kawiarniach, kinach, restauracjach, pociągach itp – jak to ma miejsce w krajach typu Francja, żeby niezaszczepieni przestali pasożytować na reszcie społeczeństwa? – napisała na Twitterze jedna z Internautek, Jagoda Grondecka. Jagodę obserwuje blisko 30 tysięcy osób. Jej wpis polubiło z kolei ponad tysiąc osób. Kobieta w swoim poście skomentowała sytuację podawaną przez oficjalny profil Ministerstwa Zdrowia, informujący o nowych zakażeniach w Polsce:

– Mamy 4728 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronaświrusa z województw: mazowieckiego (1025), lubelskiego (905), podlaskiego (439), podkarpackiego (312), łódzkiego (238), dolnośląskiego (230), śląskiego (224), zachodniopomorskiego (214), małopolskiego (201) – przekazało MZ. Najwyraźniej, dane te wzbudziły panikę.

Na zapytania zwolenniczki segregacji ludzi odpowiedział poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. Prezes zaproponował w swojej wypowiedzi inną formę segregacji, zakładającej wprowadzenie paszportów. Wspomniał jednak o zupełnie innym wyznaczniku podziału społeczeństwa, niż przyjęcie szprycy.

– Może najpierw paszporty upoważniające do głosowania w wyborach dla tych, co płacą podatki – by biorący zasiłki nie pasożytowali na reszcie społeczeństwa? – napisał poseł Konfederacji, która od początku sprzeciwia się segregacji sanitarnej w Polsce. W swoim poście załączył grafikę, zachęcającą aby „ruszyć do pracy” ze względu na beneficjentów „500+”.

Zobacz także:

02-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)