Jak rozwiązać kryzys na granicy? Cejrowski podpowiada: ONI PORADZĄ SOBIE SZYBKO

Wojciech Cejrowski, ekscentryczny podróżnik i pisarz przedstawił władzom rozwiązanie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Jego zdaniem, jest ono bardzo proste.

Nielegalni imigranci szturmują polską granicę, podczas gdy władze nie za bardzo radzą sobie z sytuacją. Szef MON, Mariusz Błaszczak zaznaczył, że noc z wtorku na środę była niespokojna. W kilku miejscach doszło do siłowych prób przekroczenia polskiej granicy. Sytuacji nie poprawia fakt, iż nowe zastępy imigrantów docierają do granicy z Białorusi.

– To nie była spokojna noc, rzeczywiście było wiele prób przełamania polskiej granicy. Z tego, co usłyszałem, z meldunków dowództwa Wojska Polskiego (…) i z tego, co możemy się zapoznać z komunikatów Straży Granicznej, wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani – przekazał szef MON, podkreślając, że sytuacja „nie jest spokojna”.

– Teraz trochę inaczej wygląda sposób działania, ze strony tych, którzy atakują polską granicę. O ile dwa dni temu mieliśmy jedną, dużą grupę skoncentrowaną niedaleko Kuźnicy Białostockiej i tam była (…) próba sforsowania granicy, o tyle teraz mamy do czynienia z mniejszymi grupami, choć licznymi, które równolegle, w kilku miejscach atakują polską granicę – tłumaczył Błaszczak. Dodał, że na granicy znajduje się już 15 tysięcy żołnieży Wojska Polskiego.

– Ta liczba żołnierzy została zwiększona. Oczywiście, wedle potrzeb, może być jeszcze bardziej zwiększona. Jest Straż Graniczna, jest Polska Policja. Służby są przygotowane do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie – mówił szef MON. Kryzys krótko skomentował Wojciech Cejrowski na swoim Twitterze. Wspomniał on, iż o pomoc można poprosić „kiboli”.

– Skoro rząd nie radzi sobie na granicy, proponuję zaprosić tam Kiboli. To porządnie wyćwiczone oddziały i PORADZĄ SOBIE SZYBKO – skwitował sytuację Cejrowski.

Zobacz także:

10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)