Imigranci na Białorusi: „Postawiono im foodtrucka, mogą teraz kupować kebaby”

Okazuje się, że życie nielegalnych imigrantów po stronie białoruskiej uległo zmianie. W ostatnich dniach rzekomi „uchodźcy” otrzymali możliwość kupowania jedzenia w food trucku.

Koczujący na Białorusi nielegalni imigranci otrzymali ostatnio możliwość kupowania jedzenia w przenośnym punkcie. Do wyboru mają m.in. kebaby, hot dogi oraz alkohol.

– Warunki życia migrantów uległy poprawie. Od dziś w podstawionym food trucku mogą kupić kebaby, hot dogi, grzane wino i piwo. Nawet papierosy, bo jest specjalny kiosk. Za wszystko trzeba jednak zapłacić, dlatego otwarto kantor wymiany walut – informuje na swoim Twitterze Cezary Faber, założyciel facebookowej strony ‚Kataklizmy w Polsce i na świecie’. Tutaj o wszystkim, co złe na świecie. Obecnie mężczyzna uważnie śledzi sytuację na granicy polsko-białoruskiej.

Filmik trafił do sieci dzięki rosyjskiej platformie Sputnik. Jak zauważają Internauci, imigranci powoli zadomawiają się coraz bardziej.

– Faktycznie, robi się takie miasteczko – stwierdzają w komentarzach.

– Są po stronie białoruskiej, jeść coś muszą. Podstawili im food trucka żeby się pomału przyzwyczajali, że „za darmo” wiecznie nie będzie. Niech im jeszcze postawiaja kontenery bo w namiotach zimno to się w zadomowią na stałe. To jest wszystko przemyślane – zauważają niektórzy. Część komentujących zastanawia się, skąd „biedni uchodźcy” wezmą pieniądze na opłacenie takich rarytasów.

– Jak to zapłacić? Przecież oni mieli byc biedni, uciekając przed wojną zabrali tylko telefony! Tak sie spieszyli, ze zapomnieli dokumentów, a co dopiero pieniądze na kebsa… – zapytują ironicznie w komentarzach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)