Gliwickie lodowisko TYLKO dla zaszczepionych! Mieszkańcy reagują

Lodowisko „Tafla” w Gliwicach posunęło się do segregacji sanitarnej klientów. Chętni do poślizgania się na lodzie muszą okazać certyfikat szczepień.

Jakiś czas temu lodowisko „Tafla” w Gliwicach służyło za punkt szczepień mieszkańców. Teraz okazało się, że na taflę nie można będzie wjechać, będąc niezaszczepionym. Przy wejściu zamieszczono bowiem informację, że tylko zaszczepieni mogą wejść do obiektu.

– Wejście tylko dla zaszczepionych. W trosce o zdrowie i życie dla uczestników ślizgawek – napisano na kartce przy drzwiach.

Sprawą zajął się lokalny klub Konfederacji, publikując informację o nielegalnej segregacji sanitarnej w sieci oraz organizując mały protest pod lodowiskiem.

– Lodowisko Tafla, obiekt zarządzany przez Politechnikę Śląską wprowadził bezprawną, niekonstytucyjną, i haniebną segregację sanitarną. Zachęcamy do udostępnienia i nagłośnienia tej sprawy, aby władze uczelni były poddane presji społecznej i wycofały się z tej absurdalnej decyzji – napisała Konfederacja na swoim Twitterze.

Jak się okazało, manifestacja oraz protest przyniosły skutek, a kartkę z informacją usunięto.

– Udowodniło to, że presja wywierana w sieci ma sens i władze uczelni pod naciskiem osób, które stanowczo sprzeciwiają się haniebnej i bezprawnej segregacji, zrezygnowały z jej stosowania – skwitował sprawę profil Konfederacji z Gliwic.

ZOBACZ TAKŻE:

KONFEDERACJA: Polski Ład to Nowy Wał! Pikieta pod Ministerstwem Finansów

tvPolska

13-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)