„Ekspert” prof. Filipiak: Jedyną formą walki z chorobą jest segregacja!

Prof. Krzysztof Filipiak gościł na antenie Radio ZET. Lekarz przekonywał, że tylko dzięki segregacji i izolacji niezaszprycowanych można zakończyć panowanie C-19.

– Te limity osób niezaszczepionych w miejscach publicznych, to wszyscy wiemy że nie można tego zweryfikować, nie można sprawdzać paszportów covidowych. Ja w ogóle myślę, że jeśli chodzi o ten cały pakiet obostrzeń, to najlepszym komentarzem jest taki anonimowy tweet, który widziałem, który mniej więcej mówił tak: „Jeżeli planowałeś komunię dziecka w grudniu i zaprosiłeś sporo gości z Botswany, to masz problem”. – zaczął prof. Krzysztof Filipiak, odnosząc się do kwestii segregacji sanitarnej w Polsce. 

– I to jest jedyne racjonalne podsumowanie obostrzeń, które zostały wprowadzone w Polsce. Nadal nie działa paszport covidowy – wyliczał prof. Filipiak. Na pytanie prowadzącej o to, czy powinien, odparł:

– Oczywiście! A czy ma pani redaktor co do tego systemu jakiekolwiek wątpliwości? Nie ma wątpliwości żaden europejski kraj, tylko Polska. Jedyną realną formą walki z pandemią jest izolacja a nawet, nie bójmy się tego słowa, lockdown, dla osób niezaszczepionych.

Na pytanie, czy niezaszczepieni nie będą mogli w takim razie wejść do sklepu, restauracji czy siłowni, odpowiedział szybko:

– To jest metoda, którą Francja, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Niemcy, Austria i Czechy, wszyscy nasi sąsiedzi poszli tą drogą.

– Oczywiście, to jest droga bardzo ważna, bo osoby niezaszczepione mają o wiele wyższy współczynnik „R”, czyli bardziej, kiedy zarażą, transmitują wirusa. Osoba zaszczepiona, nawet jeśli się zarazi, to nie będzie tak transmitować wirusa – wyjaśniał profesor. Nie udzielił jednak jednoznacznej odpowiedzi na zapytanie, o ile procent więcej wirusa „rozsiewają” niezaszczepieni.

– To zależy oczywiście od mutanta, od wirusa, jest kilkukrotna różnica – zapewniał. – I stąd izolacyjne podejście do osób niezaszczepionych ma bardzo duże znaczenie, wszystkie kraje to normalnie robią. Myślę, że wszyscy chcemy normalnie pracować, uczyć się i robić zakupy w miejscach bezpiecznych. I tutaj ta izolacja niezaszczepionych ma kluczowe znaczenie – podkreślił prof. Filipiak.

 

07-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)