Braun OSTRO o Marszu Niepodległości: „Upaństwowienie” postępuje!

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji wyraził zaniepokojenie ruchami polskiej władzy, dotyczących Marszu Niepodległości. Braun ma pewne wątpliwości, czy inicjatywa zmierza we właściwym kierunku.

Jeszcze kilka dni temu nie było pewne, czy Marsz Niepodległości w ogóle się odbędzie. Po niejasnych manewrach prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, sytuację uratował szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. To właśnie Kasprzyk nadał zgromadzeniu charakter formalny, wytrącając broń z ręki przeciwnikom „nieformalnego zgromadzenia”.

– W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach – poinformował. Marsz stał się zatem uroczystością państwową, już po raz drugi w historii. Za pierwszym razem, w setną rocznicę obchodów odzyskania niepodległości, rząd próbował niejako przejąć największą, patriotyczną imprezę w Polsce.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun obawia się, że i tym razem rząd PiS ma podobne zamiary.

– Proces „upaństwowienia” Marszu Niepodległości i dalszego „oswajania” go na potrzeby PiS jest mocno zaawansowany – przed kwadransem w TVP-dez-info poczciwy propagandysta Jerzy Jachowicz stwierdził, że Marsz jest wyrazem „poparcia dla rządu” – sic, sic – napisał Konfederata na swoim koncie na Twitterze.

 

Zobacz także:

 

12-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)