$zpryca najlepszym prezentem dla bliskich na Święta? Premier Morawiecki nie ma wątpliwości!

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Polaków w poniedziałek. Poinformował, iż Polskę czeka najprawdopodobniej piąta fala, a jej natężenie będzie zależeć od poziomu wyszczepienia narodu.

Podczas otwarcia ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytania dziennikarzy. Zapytany o sytuację związaną z koronaświrusem, zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania restrykcji.

– Łańcuch zakażeń się przerywa, nie przenosi się z człowieka na człowieka – mówił premier.

Zachęcał do przestrzeganie obostrzeń, które obowiązują od 15 grudnia. Apelował również, aby przyjmować preparaty przeciwko najsłynniejszej z chorób.

 

– Przestrzegajmy wszystkich przepisów. Zachęcam do szczepień, bo widzimy wyraźnie, że pomagają w łagodniejszym przebiegu choroby, mimo że dochodzi do zakażeń. Zgony i ciężki przebieg choroby pokazują na wartość szczepień. (…) Zróbmy taki prezent bliskim, zmniejszmy prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa przekonywał Morawiecki.

Premier stwierdził, iż w Polsce mamy do czynienia z „nieco opadającą” czwartą falą. To jednak nie powód do radości.

– Ale jestem daleki od optymizmu. Niestety, pewnie grozi nam piąta fala. Jej wysokość, natężenie i zagrożenie są związane z poziomem zaszczepienia – zapewniał premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH cytuje: Apel dr MALONE wynalazcy technologii mRNA do rodziców

tvPolska

 

20-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)