Znaleziono sprawcę kradzieży tablicy należącej do OSP! (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Haczowie ustalili sprawcę kradzieży tablicy pamiątkowej z budynku Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec tej samem miejscowości. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek około godz. 11, dzielnicowi z Posterunku Policji w Haczowie zostali powiadomieni przez mieszkankę Wzdowa, że na terenie jej posesji znajduje się płyta kamienna, którą ktoś podrzucił. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, była ona uszkodzona.

Okazało się, że przedmiotowa płyta kamienna, to tablica upamiętniająca 105 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Wzdowie. Jak ustalili policjanci, tablica została skradziona poprzedniej nocy z budynku remizy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 23-letni mieszkaniec Wzdowa. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna ukradł tablicę z budynku OSP, a następnie podrzucił ją na teren jednej z posesji i postawił na skrzynce gazowej. W wyniku upadku tablica uległa uszkodzeniu.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. 23-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego postępowania. Tłumaczył je ilością spożytego w tym dniu alkoholu.

Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje kare pobawienia wolności nawet do 5 lat.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:  

Okradli strażaków OSP! „Bardzo nas to boli” (FOTO)

źródło: KPP Brzozów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)