Warunki pogodowe zaczęły się pogarszać. Interweniowali GOPR-owcy (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Jak informują ratownicy GOPR miniony weekend należał do spokojnych, pomimo tego, iż w Bieszczady przyjechało sporo turystów. Spokojnie, ale to nie znaczy, że pomoc GOPR-owców nie była konieczna.

– Pomagaliśmy dwóm paniom (19 bm.), które poruszały się na nartach skiturowych szlakiem z Wołosatego przez Bukowe Berdo i tu około godz. 16.30 postanowiły wezwać pomoc, ponieważ warunki pogodowe zaczęły się pogarszać, zbliżała się noc a one nie były przygotowane do nocnej wędrówki. Po dotarciu ratowników ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych, obie panie bezpiecznie sprowadzono do Mucznego – relacjonują GOPR-owcy.

W niedzielę (21 bm.) około godziny 15.00 wpłynęło z kolei zgłoszenie od mężczyzny, który będąc na Przełęczy Srebrzystej na Połoninie Wetlińskiej, upadł i doznał złamania kończyny górnej. – Również i w tym przypadku po dojeździe ratowników ze Stacji w Ustrzykach Górnych, zaopatrzono pana i zwieziono na Przełęcz Wyżną – podają ratownicy. 

foto: GOPR Bieszczady / fb

23-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)