Niedzielski OSTRO: Ostrzegam wszystkich kombinatorów!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oświadczył w rozmowie dla „Faktu”, iż resort podejmie działania w związku z nielegalnym procederem handlu certyfikatami szczypawkowymi. Jak podkreślił minister, „jest to działalność przestępcza”.

Niedzielski wziął udział w rozmowie „Faktu”, poruszając temat certyfikatów szczypawkowych. Jak informuje minister, w Polsce kwitnie handel zaświadczeniami. Resort nie ma zamiaru przyglądać się sytuacji bezczynnie.

– Od razu na początku trzeba wyraźnie powiedzieć: to jest działalność przestępcza. Według mojej wiedzy to pojedyncze przypadki medyków oraz hakerów wystawiających certyfikaty osobom, które nie zostały zaszczepione – zagrzmiał Niedzielski w trakcie rozmowy.

Minister zapowiedział, że ministerstwo będzie przeprowadzać kontrole. Przypadki fałszowania zaświadczeń szczypawkowych będą także kierowane do prokuratury.

– To, że nie mamy na razie w tej sprawie spektakularnego aresztowania, nie znaczy, że służby nie działają w tej sprawie – oświadczył, wskazując na „niepokojącą tendencję”. Powiedział, że zaszprycowani także chorują, co może być sygnałem oszustwa.

– Jeśli okazuje się, że wspólnym mianownikiem dla tych osób, które trafiają do szpitala z zakażeniem, jest jakiś konkretny punkt szczepień, to warto się temu przyjrzeć. To nie musi być wcale oszustwo, ale np. błędy przy podawaniu szczepionki. Będziemy się temu bacznie przyglądać – zapewnił.

– Biorąc pod uwagę, że mamy jeden z lepszych systemów informatycznych w ochronie zdrowia nasze działania naprawdę są szybkie. Ostrzegam więc wszystkich kombinatorów. W naszym systemie, jak w internecie, nic nie ginie – zapowiedział minister zdrowia.

Zobacz także:

04-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)