ŚMIERTELNY wypadek z udziałem łódzkiego adwokata. W jego ciele znaleziono NARKOTYKI

WARMIŃSKO-MAZURSKIE. W drugiej połowie września doszło do tragicznego wypadku znanego łódzkiego adwokata. Zginęły w nim dwie osoby. Adwokat Paweł K. tłumaczył się po nim, że ofiary zginęły ponieważ jeździły „trumną na kółkach”. Ekspertyza biegłych wykazała, że w krwi mężczyzny znaleziono kokainę. Eksperci twierdzą, iż jej ilość nie miała wpływu na prowadzenie pojazdu przez mężczyznę.

Sprawa głośnego wypadku z udziałem adwokata obiegła całą Polskę. Mężczyzna, wkrótce po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety, umieścił w Internecie film. Wskazywał w nim m.in., że ofiary zginęły gdyż jechały „trumną na kółkach”, a nie nowoczesnym, bezpiecznym samochodem. Nagranie wywołało skandal, a sam Paweł K. szybko za nie przeprosił.

Teraz dziennikarze „Uwaga TVN” dotarli do ustaleń śledczych z których wynika, że we krwi Pawła K. znaleziono śladowe ilości kokainy. Ilość narkotyku miała jednak nie mieć wpływu na zdolności psychosomatyczne kierowcy.

– Pełnomocnik rodzin ofiar domaga się kolejnej ekspertyzy, która ustaliłaby, jaki mógł być poziom narkotyku we krwi kierowcy mercedesa w momencie wypadku. Tym bardziej że jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, adwokat utrzymuje, że to kobieta kierująca audi zajechała mu drogę – przekazali reporterzy.

Do tragicznego wypadku doszło 26 września na lokalnej drodze Jeziorany-Barczewo w województwie warmińsko-mazurskim. Mercedes prawnika zderzył się wówczas z audi 80. Zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat. Kierujący mercedesem Paweł K. był trzeźwy. Powiedział policji, iż nie pamięta, jak doszło do wypadku.

– Nie mamy świadków zdarzenia i nie wiemy z całą pewnością, jak ono wyglądało. Na razie najbardziej prawdopodobną wersją zdarzeń jest ta, że kierujący mercedesem zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. Kobiety z audi zginęły na miejscu – poinformował prokurator rejonowy prokuratury Olsztyn-Północ Arkadiusz Szulc.

– To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły – tak w skandaliczny sposób skomentował wypadek sam adwokat, który wracał z wesela influencerki. Mówił także, że niektórzy są zadowoleni, ponieważ „kupili sobie auto za 3 tysiące złotych”.

– A nie lepiej wziąć kredyt? Pożyczyć od kogoś kasę? Poczekać? Uzbierać? I kupić auto bezpieczne? – zapytywał na nagraniu.

Po jego wypowiedzi Izba Adwokacka w Łodzi wydała oświadczenie, informując o wszczęciu wobec adwokata postępowania dyscyplinarnego.

– Takie wypowiedzi na temat tragedii nie przystają żadnemu człowiekowi. Adwokat, tak w życiu codziennym jak i podczas wykonywania pracy zawodowej, musi wykazywać się poczuciem głębokiej empatii, tym bardziej zrozumieniem dla cierpienia rodzin i bliskich osób, które poniosły śmierć w wypadku – napisano w opublikowanym w środę oświadczeniu.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że miejsce wypadku minęło co najmniej kilkanaście aut, ale na razie nikt, kogo przesłuchaliśmy, nie widział samego momentu zdarzenia. Docieramy do świadków i przesłuchujemy ich. Na miejscu biegli zabezpieczyli wszystkie ślady i w krótkim czasie mają wydać opinie, które pozwolą na ustalenie przebiegu zdarzenia – podkreśla Szulc. Sprawę bada prokuratura.

Zobacz także:

28-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)