Sąd UCHYLIŁ decyzję o rejestracji MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI!

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, dotyczącą rejestracji cyklicznego wydarzenia, jakim jest Marsz Niepodległości. Oznacza to, iż są uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza, zaciekle sprzeciwiającego się rejestracji i organizacji Marszu.

W poniedziałek Wojewoda Mazowiecki, Konstanty Radziwiłł przekazał, że podpisał decyzję o rejestracji cyklicznego zgromadzenia, jakim jest Marsz Niepodległości. Decyzję w sprawie wydano na trzy lata. Postanowienie wywołało sprzeciw warszawskiego ratusza, który ostro sprzeciwia się promowaniu polskości na ulicach stolicy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zaskarżył zatem do sądu decyzję Wojewody.

– Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat – przekazała mediom rzeczniczka stołecznego ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Głos w sprawie zabrał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Anarchia sądowa ciąg dalszy. Sąd uznał za zasadny wniosek Rafała Trzaskowskieg0 o uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu naszego zgromadzenia cyklicznego. Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. Zapraszamy 11.11 do Warszawy – Niepodległość nie na sprzedaż! – napisał na swoim Twitterze Bąkiewicz.

Prezes Stowarzyszenia uprzedził, iż zamierza złożyć odwołanie od „haniebnego wyroku”.

– Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego – napisał Bąkiewicz.

Zobacz także: 

27-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)