Potrzebny bliźniak genetyczny dla Anielki spod Sanoka. Konieczny przeszczep

DŁUGIE / GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 7-letnia Anielka z Długiego w gminie Zarszyn potrzebuje naszej pomocy! Niedawno informowaliśmy o zbiórce pieniędzy na kontynuację leczenia dziewczynki, dzisiaj udostępniamy apel rodziców dziecka o zapisywanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Anielka potrzebuje przeszczepu i trwa oczekiwanie na bliźniaka genetycznego.

PILNIE poszukujemy dawcy szpiku, bliźniaka genetycznego dla Anielki!

Anielka to wesoła, mądra i bardzo dzielna 7-letnia dziewczynka, która kolejny raz musi zmierzyć się z okrutną chorobą. Toczy najcięższą z możliwych walk – walkę o życie! Kiedy zachorowała po raz pierwszy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety teraz po 3 latach, po raz kolejny nasz świat runął. Przychodzi nam zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.

Rodzice zwracają się z apelem do wszystkich o zapisywanie się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

W walce o zdrowie naszej córki, to jest teraz najważniejsze! Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli chętne osoby zapiszą się do bazy DKMSu – pisze do nas Katarzyna Kondracka, mama Anielki.

Jak to zrobić?

SZCZEGÓŁY – KLIKNIJ

Poświęć kilka minut i sprawdź czy możesz zostać potencjalnym dawcą (można to zrobić pod linkiem powyżej).

Jeśli TAK to zamów pakiet rejestracyjny do domu (wyślemy go do Ciebie w ciągu 2 dni roboczych). Kiedy pakiet będzie już w Twoich rękach pobierz wymaz, wypełnij formularz i odeślij z powrotem do nas. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

Pomimo pandemii koronawirusa dawcy szpiku są potrzebni pacjentom chorym na nowotwory krwi. Dlatego DKMS umożliwia bezpieczną rejestrację w bazie dawców szpiku poprzez zamówienie pakietu rejestracyjnego przez internet.

O zbiórce pieniędzy dla Anielki informowaliśmy tutaj: Potrzebna pomoc dla Anielki z Długiego. Uratujmy dzielną wojowniczkę!

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

 

źródło: Red., DKMS, zrzutka.pl

foto i opis: zrzutka.pl

18-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)