Policjanci zauważyli płomienie i pomogli domownikom (FOTO)

HACZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Posterunku Policji w Haczowie, podczas służby zauważyli płomienie wydobywające się z komina jednego z miejscowych domów. Natychmiast zareagowali. Powiadomili straż pożarną, a sami sprawdzili, czy domownicy nie potrzebują pomocy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pożar został szybko ugaszony.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godz. 19, w Haczowie. Policjanci w trakcie patrolowania rejonu służbowego, zauważyli płomienie wydobywające się z komina jednego z domów. Natychmiast zareagowali, a o zaistniałym zagrożeniu powiadomili dyżurnego jednostki, który powiadomił straż pożarną.

Mając na uwadze niebezpieczeństwo na jakie narażeni byli domownicy, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy osoby przebywające w budynku, nie potrzebują pomocy. Jak się okazało w domu przebywało dwóch mężczyzn. Obaj byli nieświadomi zagrożenia. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia, czy nie przebywają tam jeszcze inne osoby.

Przybyłe jednostki ochotniczej i państwowej straży pożarnej podjęły akcje gaśniczą. Okazało się, że w przewodzie kominowym doszło do zapalenia sadzy. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy ogień nie zdążył się na tyle rozprzestrzenić, by wyrządzić jakieś szkody i został szybko ugaszony.

KPP Brzozów
foto: OSP Haczów


12-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)