Pogranicznicy z Jasionki zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów z Afganistanu

WYŻNE / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali czterech imigrantów z Afganistanu. Mężczyźni wysiedli ze skrzyni narzędziowej serbskiej ciężarówki i na pobliskiej stacji paliw szukali transportu do Niemiec.

14-187511

Foto: patrol Straży Granicznej / BiOSG 

Informację o cudzoziemcach otrzymali strażnicy graniczni z placówki w Rzeszowie-Jasionce. Mundurowi ze Straży Granicznej zawsze weryfikujący takie informacje byli na miejscu już po kilkunastu minutach. Wsparcia udzielili im policjanci ze Strzyżowa.

Trzech mężczyzn w wieku 18 lat i 25-latek nie miało przy sobie żadnych dokumentów. Ich tożsamość ustalono na podstawie oświadczeń ustnych. Imigranci od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy w ukryciu – informuje chor. sztab. SG Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak podaje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, trasę z Serbii przez Węgry i Słowację pokonali w skrzyni narzędziowej naczepy serbskiej ciężarówki. Do skrytki wsiedli bez wiedzy kierowcy na serbsko-węgierskiej granicy. Pomogli im w tym przemytnicy, za co zainkasowali po 8-10 tys. euro od osoby. Mężczyźni chcieli dotrzeć do Niemiec, gdzie mieszkają ich znajomi.

Afgańczycy dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Trwają czynności zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski. Tymczasem decyzją sądu zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Od początku 2020 roku Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała 116 nielegalnych imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granice z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Większość z nich to obywatele Afganistanu (49 osób) oraz Turcji (28 osób).

Źródło: BiOSG

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)