PODLASKIE. Przemytnicy nielegalnych imigrantów zatrzymani!

PODLASKIE. Służby zatrzymały kolejnych sześcioro osób, które zajmowały się przewozem nielegalnych imigrantów. Zatrzymań dokonała podlaska policja. Łącznie, kierowcy przewozili 22 osoby, nielegalnie przebywające w Polsce.

Sześcioro zatrzymanych to obywatele i obywatelka Niemiec, Ukrainy oraz Iraku. Osoby te przewoziły imigrantów, którzy nielegalnie dostali się i przebywali na terytorium Polski. Jak poinformował we wtorek rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa, do zatrzymań przewoźników doszło minionej doby w Kruglanach, Narewce, Głębokim Brodzie oraz Hajnówce.

W Kruglanach niedaleko kuźnicy policja zatrzymała podejrzane bmw. Okazało się, że jego kierowca, obywatel Ukrainy, przewoził siedmiu obywateli Iraku. W Narewce z kolei policjanci z Olsztyna zatrzymali mercedesa. W nim małżeństwo z Niemiec przewoziło dwóch obywateli Kurdystanu, nielegalnie przebywających w Polsce. W Głębokim Brodzie funkcjonariusze zatrzymali dwa samochody kierowane przez obywateli Ukrainy, w których transportowano łącznie siedmiu obywateli Afganistanu. W Hajnówce zaś policja zatrzymała Irakijczyka, który przewoził oplem sześcioro swoich rodaków.

– Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych – wyjaśnił rzecznik Krupa.

Według danych zgromadzonych przez podlaską policję, od początku kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-polskiej w regionie zatrzymano ponad 170 „kurierów”. Są to osoby, które zapewniają nielegalnie przebywającym migrantom przewóz w głąb kraju. „Kurierzy” przewozili łącznie ponad 700 osób.

Zobacz także:

26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)