PODKARPACIE. Właściciel stoku krytykuje kwarantannę narodową (WIDEO)

PODKARPACIE. Właściciel stoku krytykuje kwarantannę narodową (WIDEO)

PODKARPACIE. Przedsiębiorca, właściciel restauracji, hotelu oraz stoku narciarskiego Grzegorz Schabiński w ostrych słowach krytykuje wprowadzoną przez rząd kwarantannę narodową. Nagrał w mediach społecznościowych specjalne wideo.

Przechwytywanie_94

Foto: facebook.com/watch/grzegorzschabinskii

Cały czas chcą zamykać, ale nie chcą pomagać – mówi Grzegorz Schabiński, właściciel jednego ze stoków narciarskich na Podkarpaciu oraz hotelu i restauracji w Jaśle, które można kojarzyć z „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler.

Przedsiębiorca z Jasła otwarcie krytykuje uderzające w branżę turystyczną i hotelarską obostrzenia przewidziane od 28 grudnia, gdy wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Podkreśla, że branża hotelarska musi działać, a próby omijania obostrzeń są spowodowane nieprzewidywalnością decyzji, jakie podejmuje rząd.

Nie mamy pomysłu na to, jak żyć, a wy nam nie ułatwiacie. Nie ułatwiacie nam życia w normalnych warunkach. Zwolnijcie nas z prądu, gazu, wody, mediów, wszystkich opłat, ZUS-u, bo dlaczego my mamy pogrążać się w kryzysie, głodzie i w długach, przez to, że ktoś zmienia sobie warunki gry? – pyta pełen żalu przedsiębiorca.

Więcej w materiale wideo.

 

Przypomnijmy. Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej obowiązuje kwarantanna narodowa. Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
  • Zamknięte stoki narciarskie.
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego.
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

 Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

 

Źródło: facebook.com/watch/grzegorzschabinskii

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)