PiS zapowiada MASOWE TESTY dla nieza$zprycowanych! „To jest średnio przyjemne”

Bolesław Piecha z PiS odniósł się do ustawy 1846 dotyczącej segregacji sanitarnej Polaków. W „Sygnałach Dnia” dał do zrozumienia, iż niezaszprycowanym będzie znacznie trudniej.

Bolesław Piecha komentował niektóre zapisy ustawy, w tym nadanie pracodawcom możliwości żądania od pracownika okazania informacji o przyjęciu szprycy lub negatywnym wyniku testu na koronawirusa, tudzież przebytej infekcji. Przyznał, iż projekt wywołuje „pewne emocje społeczne”, jednakże trzeba „postępować radykalnie”.

– Zawsze istnieje trudny problem, czy pracodawca może sprawdzić mnie, jako pracownika, czy ja jestem zaszczepiony czy nie. W związku z tym skierowaliśmy tę ustawę na te tory, że pracodawca będzie mógł – będzie miał obowiązek – testowania pracowników. Te testy będą bezpłatne i będą zastępowały doraźnie to, co się nazywa certyfikatem covidowym – powiedział.

Podkreślił, że testowanie pracowników można w każdej chwili zastąpić okazaniem unijnego certyfikatu szczypawkowego.

Co prawda, pracownik bez szprycy nie będzie musiał obawiać się zwolnienia, jednak będzie zmuszony do innych czynności.

– Będzie musiał obawiać się, że raz albo dwa razy na tydzień będzie miał pobierany wymaz z nosa na obecność koronawirusa. To jest średnio przyjemne – stwierdził Piecha, dodając, że ustawa ma „zachęcić do szczepień”.

– Pozostają jeszcze pewne szczegóły jak często testować itd. Jedno jest pewne – ten paszport covidowy, paszport ozdrowieńca, będzie zastępował w sposób jasny konieczność testowania się co jakiś okres czasu 2-5-dniowy – podsumował Bolesław Piecha z PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

Prof. dr hab. Paweł Soroka odpowiada na pytanie Mirandy Piłaszewicz: Czy moje pokolenie spędzi życie w zimnie, ciemnościach i bez dostępu do internetu?

tvPolska

21-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)