Nowe obostrzenia? Niedzielski nie ma złudzeń: Możemy ich potrzebować

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wypowiedział się na temat wprowadzenia nowych obostrzeń. Polityk nie wyklucza, iż będą one w najbliższym czasie potrzebne.

Wzrost ilości wykrytych przypadków zakażeń C-19 sprawił, iż minister Niedzielski poruszył temat nowych restrykcji.

– Jeżeli przez trzy dni widzimy wzrosty zakażeń, bo trzy dni temu przyrost był 10-procentowy, a ten wczorajszy był powyżej 25 proc., to siłą rzeczy jest to bardzo wyraźny sygnał ostrzegawczy – powiedział na antenie RMF FM Niedzielski.

Poinformował, że w poniedziałek odnotowano 6422 nowe przypadki koronaświrusa. Zapytany o reakcję rządu na ten fakt, odparł iż „skoro widzimy, że pewien arsenał związany z wszczepieniem społeczeństwa kończy się, to używa się tego, co pozostaje w ręku. Pozostają wówczas obostrzenia”.

– Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu zakażeń, przy bardzo wysokim poziomie zapełnienia łóżek szpitalnych, na poziomie 20 tysięcy, to tak, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające – zapowiedział minister.

Dodał, że decyzje zostaną podjęte najprawdopodobniej w środę lub piątek, jeśli utrzyma się wzrostowy trend zakażeń.

– Nie chciałbym teraz przesądzać – zaznaczył. Stwierdził przy tym, że rząd może wziąć pod uwagę zamykanie galerii handlowych. Podkreślił, że „będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami, chociaż myślę, że w całym rządzie mamy podobne zdanie, że ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej”.

ZOBACZ TAKŻE:

Krzysztof BŁECHA: Moc ziół w walce z Covid-19

tvPolska

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)