Litwa zapłaci 1000 euro każdemu imigrantowi! Jest tylko jeden warunek

Władze Litwy starają się zachęcić imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu, aby ci wracali do swoich rodzinnych krajów. W tym celu podniesiono dopłaty dla imigrantów do kwoty 1000 euro.

Już nie 300, a aż 1000 euro otrzymają imigranci, którzy wyrażą chęć powrotu w rodzinne strony i stałe opuszczenie Litwy. Kraj zwiększył bowiem do 1000 euro imigrancki zasiłek dla tych, którzy dobrowolnie wyjadą z powrotem so swoich krajów.

Jak podkreślają władze, utrzymanie jednego imigranta to dla państwa ogromne koszty.

– Utrzymanie jednego migranta kosztuje Litwę 11 tys. euro rocznie. Jest to spore obciążenie dla państwa. Szukamy sposobów na zachęcenie (migrantów) do dobrowolnego powrotu i mamy nadzieję, że wyższy zasiłek skłoni do tego większą liczbę osób – przekazała minister spraw wewnętrznych, Agne Bilotaite.

Propozycja litewskich władz będzie obowiązywać do 20 stycznia 2022 roku. Świadczenia zostaną wypłacone z unijnych funduszy, które Litwa otrzymała w celu zarządzania kryzysem migracyjnym. Aktualnie, litewski Departament Migracji kończy rozpatrywanie wniosków azylowych tych imigrantów, którzy dotarli do kraju z Białorusi.

Spośród ponad 3 tysięcy rozpatrzonych wniosków, jedynie 54 spełniały warunki uzyskania azylu. Pozostali obcokrajowcy zostaną deportowani. Do tej pory Litwę opuściło 400 imigrantów, z czego 345 zrobiło to dobrowolnie. W ostatniej dobie udaremniono 65 prób nielegalnego przedostania się na Litwę z Białorusi. W samym 2021 roku, granicę pomiędzy krajami przekroczyło już 4,2 tys. nielegalnych imigrantów. Blisko 8 tysięcy zawrócono na granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

Budować RELACJE, zamiast MURU! 700.000 euro na start dla Białorusi!

tvPolska

 

 


10-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)