Autokar przełamał bariery i zsunął się z nasypu (FOTO)

Przed północą na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim, autobus wiozący obywateli Ukrainy zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenie zsunął się z nasypu do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu, a jedna według nieoficjalnych informacji w szpitalu. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali.

Do wypadku autokaru, doszło około północy, na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. 41 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia.

Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi oględziny i zabezpiecza ślady.

Na odcinku autostrady A4 między Jarosławiem a Przemyślem zablokowany jest pas ruchu w kierunku Korczowej. Policjanci kierują na objazd drogą krajową nr 94. Ruch w kierunku Jarosławia został przywrócony.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu – nr tel. 47 8241 311.

KPP Jarosław / red.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu


06-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)