Autobus wpadł w poślizg i uderzył w auta (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj (15 bm.) w Bystrowicach w powiecie jarosławskim, na drodze wojewódzkiej nr 880. Kierujący autobusem zjeżdżając ze wzniesienia, na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z audi i z volkswagenem. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 6.30 w Bystrowicach. Na miejscu pracowali policjanci z komisariatu w Pruchniku. Wstepnie ustalili, że kierujący autobusem 59-letni mieszkaniec gminy Chłopice, na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z audi i volkswagenem.

W autobusie nie było pasażerów. Ranna została kierująca audi, 41-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policjanci kierują na objazdy.

Opady marznącego deszczu ze śniegiem, opadające mgły i niska temperatura spowodowały, że na drogach naszego powiatu pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach nawierzchnia jest śliska. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie warunków panujących na drodze.

KPP Jarosław

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)