Artur Dziambor ZMASAKROWAŁ Scheuring-Wielgus w TVN!

Posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus gościła w „Kawie na ławę” w TVN24. Kobieta ubolewała, iż wniesiona przez jej ugrupowanie ustawa o likwidacji Izby Dyscyplinarnej już od pół roku tkwi w sejmowej zamrażarce. Do jej słów odniósł się poseł Konfederacji, Artur Dziambor, punktując krótkowzroczność Lewicy.

– Pani poseł, pani powiedziała, że państwa ustawa od pół roku leży w zamrażarce sejmowej, Lewicy ustawa. 29 września były głosowania nad zmianą regulaminu Sejmu. Konfederacja złożyła dwie poprawki, dosyć mocne poprawki – zaczął poseł Dziambor. Następnie wykazał, że Scheuring-Wielgus nie zagłosowała za korzystną dla siebie poprawką.

– Jedna z nich de facto likwidowała zamrażarkę sejmową. No i tak się składa, że miałem chwilę czasu, to sobie sprawdziłem głosowanie na temat tej likwidacji. Pani poseł Scheuring-Wielgus, pani była przeciwko likwidacji zamrażarki sejmowej – podkreślił Dziambor.

– Nasza ustawa też utknęła w zamrażarce sejmowej pani Witek i dlatego właśnie wymyśliliśmy tę poprawkę, zresztą poprawkę, którą Prawo i Sprawiedliwość proponowało w 2015 roku i trzeba było nas wesprzeć, więc teraz jak pani narzeka na to, że wasze ustawy są w zamrażarce, no to niestety, była szansa, no była szansa, żebyście postawili się po tej dobrej stronie – skwitował polityk Konfederacji.

Tłumaczenia Scheuring-Wielgus w tej sprawie okazały się wyjątkowo kuriozalne. Posłanka nie chciała głosować za poprawką Konfederacji, ponieważ te, jej zdaniem, z zasady są złe.

– Wie pan co, głosujemy 99 różnych głosowań. Z doświadczenia wiem, że poprawki, które składa Konfederacja, są złe i są takimi poprawkami, jak składa Prawo i Sprawiedliwość, czyli w tej poprawce zawsze jest coś takiego, co może być nie po drodze Lewicy i ja nie będę głosowała za poprawkami Konfederacji, bo się diametralnie z wami nie zgadzam. To jest naprawdę mega proste – podsumowała posłanka Lewicy.

Zobacz także:

 

25-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)